Světový obchod

Podívejte se, jak funguje světový obchod

Import do České republiky 2016

V roce 2016 se do České republiky importovalo zboží za $138 miliard dolarů, což z ní dělá 25 největšího importéra na světě. Například import textilií všeho druhu za jeden rok se uskuteční v objemu 130 miliard korun. Největšími importéry triček  do Česka je Bangladéš s 29%, Turecko s 15%,  Německo 12%, Čína s 10%. Celkový objem obchodu s tričkama za rok 2016 je v objemu 8,5 miliardy Kč.

Import podle státu 

Největšími importéry do Česka je Německo a to v hodnotě 37.4 miliard $,  druhá je Čína 17.8 miliard $ a třetí je Polsko s objemem importu 11.6 miliard $. Například z Německa se do Česka dováží nejvíc dílů pro automobilový průmysl. To tvoří téměř 7 % celkového objemu obchodu. Z Číny největší objem importu tvoří elektronika a počítače, z Polska jsou to spalovací motory a součástky pro automobily.
Největším obchodním partnerem pro Česko je Evropa, toto partnerství má hodnotu 101 miliard $, na druhém místě je Asie s objemem obchodu 32 miliard $. Třetím významným partnerem podle velikosti je severní Amerika, tento obchod má hodnotu 4 miliardy $.

Připojte se do světového obchodu

Countries

Staň se výrobcem

a buď součástí

Ať jsi malý výrobce, nebo velký vývozce, v jedné kvalitní aplikaci se můžete spojit. A vydělávat tak společně vedle sebe. Je to jednoduché, zdarma a se vším vám pomůžeme.